fbpx
Aberiahuset

Aberia var på Arendalsuka 2022

Var du innom Aberiahuset under Arendalsuka i år? Da er du en av de heldige som har fått opplevd å bli imponert, inspirert, fått en god latter og kanskje fått felt noen tårer. Ikke minst har du blitt litt klokere på temaer som har spredd seg fra barnepalliasjon til pizzabaking.

Aberia holdt hus i Kirkens bymisjon sine kafe og det var fint å oppleve en jevn strøm med nysgjerrige som kom innom for å få med seg vårt varierte program. I tillegg til egne dyktige krefter hadde vi med vår samarbeidspartner Birgit Skarstein og vi var også så heldig å få med Løvemammane som fortalte om den viktige jobben de gjør for familier med syke og funksjonshemmede barn.

Gikk du glipp av Arendalsuka i år, har du fortsatt mulighet til å se våre arrangement her!

Familiehjemkonsulentene Liv Reidun Haldorsen og Alfred Røyksund snakker om samspill og kommunikasjon i fosterfamilier.
Familiehjemkonsulent Guri Hauge Andresen snakker om viktigheten av alternativ og supplerende kommunikasjon til mennesker med kommunikasjonsvansker.